سپری از مهارت زندگی برای ADHD

بزرگسالان مبتلا به ADHD بیشتر در معرض اضطراب ، افسردگی و سایر چالش های روانشناختی هستند. نظریه های زیادی وجود دارد که چرا این اتفاق می افتد ، از جمله علل بیولوژیکی همپوشانی و همچنین چالش های روانشناختی ADHD در طول عمر.

خوشبختانه ، تحقیقات قابل توجهی از یک رشته علمی که دکتر مارتین سلیگمن پیشگام آن بود ، تحت عنوان روانشناسی مثبت ، مطالعه استراتژیهایی است که افراد و جوامع را قادر به پیشرفت می کند. روانشناسی مثبت نکات مفیدی را برای بزرگسالان مبتلا به ADHD نیز ارائه می دهد.

من توصیه می کنم یک نگرش کنجکاو داشته باشید زیرا ممکن است باور کردن اینکه این استراتژی ها سودمند هستند دشوار باشد. این تحقیق همچنین نشان می دهد که بسته به تناسب با فرد ، نکات مختلف کم و بیش به نفع افراد است. بنابراین ، استراتژی های مختلفی را آزمایش کنید ، شاید با راهکارهایی شروع کنید که به نظر می رسد بیشتر در شما طنین انداز است.

ما در آیه یار با بررسی منابع آموزشی رسانه های دنیا ،اساتید کشور و…..سعی میکنیم که شما را با تکنیک های مهارت های زندگی که شما را از آسیب های در معرض اختلال بیش فعالی دور نگه داریم. شما هم برای خودتان وقت بگذارید——

در شماره های بعد راهبردهای کاربردی را بخوانید و در دفتری برای خود یادداشت کنید تا جزء برنامه های روزانه شما باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat