قانون من

هوش معنوی همان سازگاری و حل مسئله اخلاقی در زندگی است که بالاترین سطح رشد اخلاقی،شناختی،هیجانی،بین فردی و…به حساب میاید . پیامبر درونی که گاهی اسم اش را میگذارند وجدان و گاهی به تقوا نزدیک میشود . مهم این است که هوش معنوی همان اکسیری است که وجودتان را از درون و بیرون یکپارچه میکند تا زندگی بهتری داشته باشید . تجربه هایتان را با خودتان مرور کنید و حتی دوباره آنها را چهارچوب بندی کنید .
اگه میخواهید بدونید چقدر هوش معنوی خودتان یا عزیزانتان بالاست . بهتره برید سراغ آدرس صداقت ،همدردی،
احترام به حریم خودتون و بقیه ،خیرخواهی، فکرها و رفتارهای اخلاقی تون و…..هوش معنوی هرچقدر که قدرت بگیرد ، فرد برای زندگی بدون آسیب برای خودش و بقیه؛ کمتر به کنترل بقیه و قانون نیاز دارد.
اگه دنبال حرکت قدم به قدم رشد هوش معنوی تان هستید ؛ یا میخواهید در شماره های بعد ، تکنیک عملی گام به گام ما به کارتان بیاید ؛دنبال این باشید که بدانید الان در کجا هستید .

یک ایده خلاقانه اسلام برای رشد هوش معنوی و نظارت روی هوش معنوی قانون مشارطه ،مراقبه ،محاسبه هست .
در جدولی صبح ها برای خودتان شرط های اخلاقی بنویسید .
در شلوغی کارهای روزمره ،،گاهی به خودتان و قول و قرارهای شخصی تان فکر کنید و حواس جمعی را تمرین کنید . یادداشت گذاری رومانتیک روی میز و دیوار نزدیک تان هم میتواند رمزی برای کمک به یادآوری قرار خصوصی شما باشد .
بلاخره شب میرسد و آخر شب و سکوت اش همه چیز را آماده میکند که با خودتان خلوت کنید . وقت محاسبه است . به خودتان بگویید از امروز تان راضی بودید؟؟
همین قانون ساده ،، میتواند زندگی هر کودک ،نوجوان و یا بزرگسالی را متحول کند . معجزه کند و حالتان خوشتر شود .
افرادی که نقص توجه و تکانشگری دارند ؛ در هر سنی باشند ؛این قانون سه پله ای ….میتواند نقطه شروع جدید بینظیری برایشان شود .

تولید:کارگروه علمی سایت آیه یار_فاطمه عباسی ؛روانشناس و دین پژوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *