نسخه کمکی

دیدگاه -کاربردی

افراد مبتلا به بیش فعالی غالباً با مجموعه ای از مهارت های شناختی به نام عملکرد اجرایی درگیر هستند . این مهارت ها شامل مدیریت زمان ، سازماندهی و اولویت بندی است. چالش در عملکرد اجرایی می تواند منجر به مشکلات قابل توجهی در مدرسه یا محل کار شود.

برای بسیاری از افراد ، شغل ، مدرسه ، مشاغل اجتماعی و مشاغل دیگر به ساختار زندگی ما کمک می کند. به دلیل همه گیری ، بسیاری از این فعالیتهای معمولاً ساختاریافته از جای خود خارج شده اند. و ، برای کسی که مبتلا به ADHD در بزرگسالان است ، داشتن ساختار ضروری است. همانطور که خیلی خوب می دانید ، بدون ساختار و برنامه روزمره ، ممکن است از انجام وظیفه ای به وظیفه دیگر بپردازید بدون اینکه کاری انجام دهید یا احساس خستگی کنید و حتی نمی دانید از کجا شروع کنید.

داشتن یک برنامه یا “برنامه بازی” می تواند به شما کمک کند تا آرامتر باشید. استفاده از تقویم ، کاغذی یا دیجیتالی ، می تواند به ساختار وظایف و زمان کمک کند. بنابراین ، به شما کمک می کند تا بهره وری و سازماندهی بیشتری داشته باشید. بسیاری از مبتلایان به بیش فعالی از لحاظ گنجاندن این عادت ها در زندگی خود مشکل دارند. با این حال ، یافتن کمک از یک درمانگر یا مربی اجرایی متخصص در ADHD بزرگسالان می تواند شما را با این رفتارهای جدید شروع کند.

به گزارش آیه یار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *